Kerület által támogatott programok

 • Körzeti szabadtéri gyülekezeti nap Tomoron

  2023. szeptember 24-én, Tomoron került megrendezésre a kupai, selyebi és tomori református egyházközségek közös gyülekezeti napja. Orosz Robert beszámolóját olvashatják.
 • Gyülekezetközi vasárnap Mezőkeresztesen

  Négy egervölgyi református gyülekezet összefogásában került sor szeptember 10-én a mezőkeresztesi templomban arra az alkalomra, ahol a nagyváradi Sola Fide Közösségi és Kulturális Egyesület szolgált.
 • Evangelizáció a ricsei gyülekezetnél

  Augusztus 13-án, vasárnap evangelizációs alkalmat tartottak Ricsén. Az alkalmon Ker-Songs együttes és Dr. Kormos Erik lelkipásztor szolgált. Balogh János lelkipásztor beszámolóját olvashatják
 • „Nyári napnak alkonyúlatánál…”

  Nyári gyülekezeti estéken vehettek részt július legvégén a vadnai reformátusok. A zárónapra meghívták négy szomszédos református közösség tagjait is.
 • Mission Possible!

  Az idei nyáron 22. alkalommal rendezte meg a Nemesbikki Református Egyházközség nyári gyermektáborát, helyben, a parókia és a szomszédos általános iskola udvarán.
 • Gyülekezeti csendeshétvége Sajókazán

  2023. június 3-án és 4-én közös gyülekezeti csendeshétvégén vettek részt a Sajókazai-, Varbói-, Alacskai- és Parasznyai Református Egyházközségekhez tartozók. A csendeshétvége beszámolóját itt olvashatják.
 • Boldvai Evangelizáció

  Idén 9. alkalommal rendeztük meg Boldva főterén a Szabadtéri evangelizáció és Keresztyén találkozót.
 • Evangelizációs alkalom Nagyrozvágyon

  Június 4-én, vasárnap 15:00 órai kezdettel evangelizációs alkalmat tartottak Nagyrozvágyon a Művelődési Házban, mely a Tiszáninneni Református Egyházkerület támogatásával valósult meg.
 • Az idő közel

  A Bükk északi lábánál fekvő hat település református gyülekezetei tartottak adventi koncertet és evangelizációs hetet.
 • Szabadtéri evangelizáció Boldván

  Az idén 8. alkalommal került megrendezésre Boldván az „Ébredj Észak-Magyarország Szabadtéri evangelizáció és keresztyén találkozó”. Egyházkerületünk is támogatta az eseményt.
 • Gyülekezeti hét Zilizen

  Növekedni, megerősödni a hitben, összetartozásban, reménységben, keresztyén református magyarként – ezzel a céllal rendeztek gyülekezeti hetet egyházkerületünk támogatásával a zilizi és borsodsziráki reformátusok, gyermekek és felnőttek.
 • Emlékezetes koncert Prügyön

  Mészáros János Elek koncertjének lehettek részesei a taktaközi református gyülekezetek érdeklődő tagjai a prügyi református templomban. Az alkalom egyházkerületünk támogatásával valósult meg.
 • Együtt a csúcsra! – avagy Nem Adom Fel!

  A nemesbikki nyári gyermektábor hetét gazdag programok tették emlékezetessé, ezek között volt az egyik délutánon a NEMADOMFEL Együttes koncertje. Az eseményre meghívást kaptak a szomszédos gyülekezetek tagjai is.
 • Dicsőítő délután Bodrogolasziban

  A nyár végén tartottak dicsőítő napot Bodrogolasziban, amelyen a helyi gyülekezet mellett részt vettek a Sárazsadányból és Vámosújfaluból érkezett testvérek is.
 • Gyülekezeti nap Parasznyán

  Július 18-án a parasznyai gyülekezet adott otthont annak a találkozásnak, amelynek résztvevői voltak a sajósenyei Fészek Otthon lakói és dolgozói, valamint a szomszédos varbói és sajókápolnai gyülekezetekből érkező testvérek. Az eseményt egyházkerületünk is támogatta.
 • Halmaji-gyülekezeti találkozó

  2022. augusztus 27-én vasárnap a halmaji templomban második alkalommal került megrendezésre az a gyülekezeti találkozó, ahol a rásonyi, berencsi, kázsmárki, halmaji, kiskinizsi gyülekezeti tagok közösen adtak hálát az újkenyérért.
 • "Ti vagytok a föld sója..." - Gyülekezeti nap Vadnán

  Augusztus 13-án Vadna adott helyet kisrégiós gyülekezeti találkozónak. Testvéri közösségben, igeszolgálattal, előadást hallgatva, az ének és a zene nyelvén is megszólaló bizonyságtételek mellett telt el a közös vacsorával záruló nyári délután a Bán-völgye gyülekezeteinek szép számmal megjelent tagjai számára. Az eseményt a Tiszáninneni Református Egyházkerület támogatta gyülekezeti programok megvalósítását célzó felhívása nyomán.
 • Összetartozás napja Hidasnémetiben

  Június 12-én a nemzeti összetartozás napja alkalmából, anyaországi és felvidéki szomszédos gyülekezetek közösen adtak hálát és imádkoztak Isten megtartó szeretetéért, és hallgatták a Kodály Zoltán Férfikórus műsorát. Az eseményt a Tiszáninneni Református Egyházkerület is támogatta gyülekezeti programok megvalósítását célzó felhívása nyomán.