Kerület által támogatott programok

 • Hitmélyítő alkalmak az edelény-borsodi körzet gyülekezeteiben

  A Tiszáninneni Református Egyházkerület jóvoltából részesült pályázati támogatásban Edelény-Borsod, Edelény-Finke, Damak és Hegymeg Református Gyülekezetei, melyet evangélizációs, missziói célokra fordítottak. Kovács Bernadett Emese beszámolója:
 • A szentlélek közösségformáló ereje

  Ezzel címmel tartott evangelizációs estéket hat szomszédos gyülekezet 2023. augusztus 3-án, 4-én és 5-én. Mérten Nikoletta lelkipásztor beszámolóját olvashatják.
 • Testvérgyülekezeti találkozó

  Március 18-án testvérgyülekezeti találkozót tartottak Pálházán. A Beregrákosi gyülekezet látogatásáról Baksy János lelkipásztor beszámolóját olvashatják.
 • Hitmélyítő alkalom Prügyön

  Október 7-én a prügyi református templomban hitmélyitó alkalmat tartottak, amelyen Gál Álmos és Gál-győr Márta tettek bizonyságot. Nagy Károly beszámolóját olvashatják.
 • Zenés adventi alkalom Nagyrozvágyon

  December 2-án, szombaton 15:00 órai kezdettel adventi koncerttel egybekötött evangelizációs alkalmat tartottak Nagyrozvágyon. Balogh Jázminka Imola lelkipásztor beszámolóját olvashatják.
 • „E földi vándorlásban Te légy útmutatónk!”

  Három bodrogközi gyülekezet, Pácin, Dámóc és Semjén reformátusai találkozhattak Mészár István kárpátaljai lelkipásztorral. Igehirdetéseinek témája a pusztai vándorlás volt, ennek tükrében vizsgálhattuk meg életünket.
 • Az összetartozás öröme

  Bodrogközi gyülekezetek találkoztak Cigándon november közepén. Hálaadó alkalom keretében köszönték meg Isten gondviselő, megtartó szeretetét, így élték meg szívükben a találkozás ajándékát. Az esemény egyházkerületünk támogatásának segítségével valósult meg.
 • Mindennapi reformáció nem mindennapi köntösben

  2023. október 29-én a délutáni órákban, rendhagyó istentisztelet keretén belül ünnepelhették meg a Reformációt Bükkbárányon. Nagy-Zsoldos Eszter lelkésznő beszámolóját olvashatják.
 • Közös gyülekezeti alkalmak két szomszédos városban

  Egyházkerületünk támogatásával valósított meg három gyülekezet két emlékezetes programot nemrég: Sajószentpéteren a hitéről is közismert Dr. Csókay András, világhírű idegsebész tartott előadást, Kazincbarcikán pedig Bundzik Tímea orgonaművész és Váradi Zoltán hegedűművész lépett fel.
 • A Lélek munkája a gyülekezetben

  Harkai Erzsébet, sajóecsegi lelkipásztor beszámolóját olvashatják a kerület által támogatott programsorozatról, amely az egymással szomszédos Sajóbábonyban, Sajókeresztúrban, Sajóecsegen és Szirmabesenyőben valósult meg.
 • III. Gyülekezeti találkozó a Kiskinizsen

  Kiskinizs Református gyülekezet nagy szeretettel fogadta 2023. szeptember 3-án a református templomban a Rásonyi Református Egyházközséghez tartozó kisgyülekezetek. Orosz Miklósné polgármester beszámolóját olvashatják.
 • Körzeti szabadtéri gyülekezeti nap Tomoron

  2023. szeptember 24-én, Tomoron került megrendezésre a kupai, selyebi és tomori református egyházközségek közös gyülekezeti napja. Orosz Robert beszámolóját olvashatják.
 • Gyülekezetközi vasárnap Mezőkeresztesen

  Négy egervölgyi református gyülekezet összefogásában került sor szeptember 10-én a mezőkeresztesi templomban arra az alkalomra, ahol a nagyváradi Sola Fide Közösségi és Kulturális Egyesület szolgált.
 • Evangelizáció a ricsei gyülekezetnél

  Augusztus 13-án, vasárnap evangelizációs alkalmat tartottak Ricsén. Az alkalmon Ker-Songs együttes és Dr. Kormos Erik lelkipásztor szolgált. Balogh János lelkipásztor beszámolóját olvashatják
 • „Nyári napnak alkonyúlatánál…”

  Nyári gyülekezeti estéken vehettek részt július legvégén a vadnai reformátusok. A zárónapra meghívták négy szomszédos református közösség tagjait is.
 • Mission Possible!

  Az idei nyáron 22. alkalommal rendezte meg a Nemesbikki Református Egyházközség nyári gyermektáborát, helyben, a parókia és a szomszédos általános iskola udvarán.
 • Gyülekezeti csendeshétvége Sajókazán

  2023. június 3-án és 4-én közös gyülekezeti csendeshétvégén vettek részt a Sajókazai-, Varbói-, Alacskai- és Parasznyai Református Egyházközségekhez tartozók. A csendeshétvége beszámolóját itt olvashatják.
 • Boldvai Evangelizáció

  Idén 9. alkalommal rendeztük meg Boldva főterén a Szabadtéri evangelizáció és Keresztyén találkozót.
 • Evangelizációs alkalom Nagyrozvágyon

  Június 4-én, vasárnap 15:00 órai kezdettel evangelizációs alkalmat tartottak Nagyrozvágyon a Művelődési Házban, mely a Tiszáninneni Református Egyházkerület támogatásával valósult meg.
1 2 >