„A színek szobrásza”

Ennek a szándéknak megfelelően adott helyet legutóbb a Gyülekezeti Ház Faragó Miklós festőművész munkáinak.

A Művész „…elhagyva az ecsetet, a hihetetlenül új és eredeti technika kedvéért ujjaival formálja át az élettelen anyagot egy új reneszánsz élő lelkévé…” A megnyitón ő maga fogalmazott így: „amit látunk az egy élettelen anyagi dolog, de amivé válik bennünk, az már lelki”.

Figyelemre méltó életutat futott be. 1947-ben született, Varsóban végzi a Művészeti Akadémiát, és onnan bejárja a fél világot. Első külföldi kiállítása után norvég királyi ösztöndíjjal Skandináviába kerül, majd Olaszországban él és alkot. 1971-től New York és Montreal után Kaliforniában telepszik le, ahol Santa Monicán rendez be műtermet. Ez idő alatt Észak-Amerikán kívül Európa jelentősebb városaiban, valamint Izraelben, Ausztráliában és Japánban állítják ki alkotásait.

Az 1980-as évek derekán visszatelepül Európába, ahol először Zürichben, majd később Liechtensteinben nyit stúdiót. A mai napig az Alpokban, a Boden-tó mellett él és alkot. Magyarországon 1982-ben mutatja be – hosszú idő után először – festményeit egy, a Műcsarnokban megrendezett kiállításon.

Községünk egyik háziorvosa, dr. Molnár Imre kezdeményezésére hívtuk meg most Arnótra, hogy itt is bemutathassa műveit.

Akik felkeresték a kiállítást, különleges szín- és formavilágot tapasztalhattak meg képein, melyeknek gyakran főalakja az „örök nő”.

2011. április 11-én az ünnepélyes megnyitón népes sereg gyűlt össze. Olyan emberek jöttek el, akik szeretik a szépet, tudnak gyönyörködni más alkotásaiban, és élvezettel szemlélik azt a lelki kitárulkozást, amit a művész egy-egy képében felszínre hoz.

Az alkalmon köszöntőt mondott Szilágyi Zoltán lelkipásztor, és dr. Molnár Imre doktor úr. Megszólalt Faragó Miklós is, aki megismertette a hallgatósággal, hogyan dolgozik a szó szoros értelmében az ujjaival.

A megnyitót a Lévay József Református Gimnázium diákjainak műsora tette színesebbé. Közreműködött: Bereznay András trombitán, Borbély Márta zongorán, Ábrám Boróka blockflötén, Szala Dorina blockflötén, Kalla Lilla szavalattal.

A művész ebből az alkalomból festett egy Kálvin Jánost ábrázoló képet, amit nagy örömünkre gyülekezetünknek ajándékozott.

A tíz napig nyitva tartó kiállítás után hitvalló reformátorunk élettel teli tekintetével találkozhatnak a Gyülekezeti Házunkba belépők.

Szilágyi Zoltán, Arnót