Épül a felsőtárkányi református templom

A tárkányi gyülekezet egy növekvő, fejlődő közösség. A kéthetente tartott istentiszteleteken 18- 25 lélek vesz részt. Jelenleg mintegy 40-45 főről tudjuk azt, hogy református vallású a községben, de bőven vannak még olyan családok, ahol van református felekezetű, kötődésű családtag. Nagy missziói feladat vár ránk, hiszen a község Eger felőli oldalán egy nagy lakópark épült, melyet mindenképpen be akarunk járni és ezáltal felkutatni a református testvéreket.

A felsőtárkányi gyülekezetben van egy kis bibliakör, amelynek tagjai azokon a vasárnapokon, amikor nincs istentiszteleti alkalom, bibliaórát tartanak a helyi dicsőítő csoport részvételével.

Gyülekezetünk története csupán néhány évtizedre tekint vissza. Az első itt szolgáló lelkipásztor néhai Denke Gergely nagytiszteletű úr volt, az ő szervezésével indult be az itteni gyülekezeti élet. Már ekkor kialakult az a gyülekezeti mag, amely ma is meghatározó kis közösségünkben.

Denke nagytiszteletű urat Ferenc József jelenlegi bükkzsérci lelkész követte az itt szolgálók sorában. Az istentiszteleteket a község házasságkötő termében, majd a könyvtárban tartották, meglehetősen szerény körülmények között, sokszor helyhiánnyal küszködve, vizes, dohos falak között.

2005 nyarától Hajdu László lelkipásztor gondozza a helyi református gyülekezetet. Már ekkor felvetődött az a gondolat, hogy mi lenne, ha rendelkeznénk saját istentiszteleti hellyel is. Megkezdődtek a tárgyalások a helyi önkormányzattal az ügyben, hogy lehetőség lenne-e a helyi könyvtárépület megvásárlására. Az elképzelések nem találkoztak, így más megoldást kellett keresnünk. Közben 2007-ben missziói egyházközség státuszt kapott a tárkányi református gyülekezet. Nem sokkal ezután dr. Juhász Attila Simon úr került polgármesterként a település élére, aki hozzánk hasonlóan már egy kis templomban gondolkodott, mely a település központjában hirdetheti Isten dicsőségét. Polgármester úr és a község vezetősége egy frekventált helyen lévő telket ajánlott fel a templomépítés céljára, a katolikus templom és az általános iskola közötti területen. Elindultak az egyeztetések, melyben nagy segítségünkre volt dr. Kádár Zsolt esperes úr és az egyházmegye közössége. Közben készültek a tervek is, és az egyházkerület vezetősége is jelentős mértékben hozzájárult az álom megvalósulásához. A kis templom hasznos területe mintegy 120 m2, a torony magassága 16 m. A tervezésnél az volt a célunk, hogy a későbbiekben a tetőtér is beépíthető legyen, s ezáltal helyet adjunk a községben működő különféle szervezeteknek, egyesületeknek is. Jelenleg szerkezetkész állapotban van a kis templom, melynek felszentelését 2009. október 31-ére tervezzük. A templom Kálvin János nevét viseli majd. Költségvetésünk mintegy 30 millió Ft, melyből mostanra 13 millió Ft-ot használtunk fel. A következő hónapokban gyülekezetünk meglátogatja az Egervölgyi Egyházmegye számos gyülekezetét, kérve ezzel is a kebelbeli gyülekezetek anyagi és erkölcsi támogatását, a sok imádságot. Megragadván az alkalmat, hálásan köszönjük az egyházkerület eddigi és jövőbeli támogatását, és kérjük egyházkerületünk valamennyi gyülekezetét, hogy imádságban hordozzák a felsőtárkányi református templom ügyét. Hisszük, hogy Isten segítsége kíséri munkáinkat.

Hajdu László lelkipásztor