A Kálvin Ház adott otthont több irodalmi, zenei és kulturális rendezvénynek: október 27-én dr. Kovács Béla, az egri Megyei Levéltár igazgatója tartott előadást „Eger reformációja a levéltári kutatások fényében” címmel. Nagy figyelemmel kísért költői est keretében mutatkozott be a következő napon Barabás Zoltán Nagyváradon élő író, szerkesztő, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület sajtóügyeinek referense. Összegyűjtött verseit dr. Pomogáts Béla irodalomtörténész, az Illyés Közalapítvány elnöke mutatta be.
A zenei programok során emlékezetes koncertet adott a reformáció korának zenéjét idézve, Bach muzsikáját megszólaltatva az Eszterházy Károly Főiskola művésztanárainak együttese, valamint a főiskola énekkara.
A magyar református pedagógia „nagyasszonyáról”, Karacs Terézről is megemlékeztek a hét során Karacs Teréz életművének kiváló ismerője, dr. Pásztor Emil főiskolai tanár előadása által.
Október 31-én a város polgármestere dr. Nagy Imre és dr. Pogány Gábor művészettörténész nyitotta meg a nagybányai festőiskolához tartozó Kozma István festőművész kiállítását a Kálvin Ház nagytermében. A reformáció emléknapján baptisták, a keresztyén testvérgyülekezet tagjai, evangélikusok és reformátusok a helybeli evangélikus templomban gyűltek össze a reformáció közös megünneplésére. Az alkalmon igét hirdetett dr. Kádár Zsolt esperes. A baptista gyülekezet énekkara és Réti Árpád színész, presbiter szavalata után csendült fel a közös protestáns hitvalló ének: „Erős vár a mi Istenünk, Jó fegyverünk és paizsunk…”
kzs