Álláshirdetés

Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítványa

Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány munkatársat keres menekültügyi koordinátor munkakör betöltésére

Munkavégzés helye

Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)

Munkaviszony jellege:

Teljes munkaidő, 2022.12.31-ig terjedő határozott idejű munkaszerződés, három hónap próbaidővel

Jelentkezési határidő: 2022. június 20.

Munkába állás várható ideje: azonnal

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

  • A szervezetet képviselete a havi, megyei menekültügyi és katasztrófavédelmi, kormányhivatali összejöveteleken és egyházi összejöveteleken
  • Információs Híd betöltése ezen szervezetek és az egyházközségek között a megyében található gyülekezeteknél elhelyezett menekültekkel,
  • gyülekezetekkel történő folyamatos kapcsolattartás, tájékoztatás, információval ellátás, ügyintézésben, adományozásban segítségnyújtás
  • a menekültek, gyerekek részére egy-egy szabadidős tevékenység szervezése pl. kirándulás, játék, szalonnasütés
  • menekültek részére különböző tanácsadások tartása pl. életvezetési, álláskeresési stb.
  • rendszeres ügyfélfogadás tartása Miskolcon, menekültek ill. más miskolci segítségkérők részére
  • adományleadási pont működtetése
  • gyülekezetek rendszeres látogatása a Szeretetszolgálat (menekültügyi, vagy egyéb) munkájával kapcsolatos előadásokkal (megkeresés alapján)
  • önkéntesség koordinációja helyi szinten (gyülekezetek felől érkező önkéntes felajánlások nyilvántartása, közvetítése).

A munkakör betöltésének feltételei:

- magyar állampolgárság

- büntetlen előélet

- minimum középfokú végzettség

- felhasználói szintű számítógépes ismeretek

Elbírálásánál előnyt jelent:

- teológus, közösségszervező, szociális munkás, szociálpolitikus, okleveles szociális munkás, okleveles szociálpolitikus, szociálpedagógus felsőfokú végzettség

Elvárások:

Kiváló szintű empátia, megbízhatóság, titoktartási kötelezettségvállalás, önálló munkavégzés, együttműködési készség, érzelmek és indulatok kezelése, jó helyzetfelismerés, kiváló kommunikációs készség szóban és írásban, rugalmasság, elkötelezettség a kitűzött célok megvalósítása mellett.

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

- részletes szakmai önéletrajz,

- motivációs levél,

- végzettséget igazoló dokumentum.

Ammennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, a fenti dokumentumokat kérjük az allas@jobbadni.hu e-mail címre elküldeni. Jelentkezésében kérjük bérigényét is feltétlenül jelezze!