A mesterséges intelligencia segíthet-e puskázni az órán? Vajon egyszer majd robotok fogják adni a diákok jegyeit, vagy talán a tanárokra sem lesz szükség többé? És mit gondolhat egy mesterséges intelligencia Istenről? Ezeket a kérdéseket feszegeti a Lévay József Református Gimnázium új, saját podcastjának, a „Szóval Lévay”-nak nyitóepizódja.
A podcastot a gimnázium diákjai és tanárai közösen készítik, egy közösségépítő műsorként, amelynek célja, hogy izgalmas témákról beszélgessenek, és a gimnáziumi élet aktualitásait kötetlenül mutassák be.
Az első évadban nemcsak a mesterséges intelligenciáról lesz szó: a stresszkezelés, az önkéntesség és a karriertervezés is a középpontba kerül majd. A műsor különlegessége, hogy az iskola médiás diákjai maguk vezetik és készítik az adásokat, önálló online csatornát létrehozva a podcast számára.
A körülbelül félórás epizódokat nemcsak kortársaiknak, tanáraiknak és szüleiknek szánják, hanem a szélesebb közönség számára is, akik betekintést szeretnének nyerni a fiatalok és az oktatás jövőjébe. Az adásokat az Európa Rádió miskolci stúdiójában rögzítik, ahol a diákok szakmai mentorálás mellett dolgoznak, így biztosítva a magas színvonalat és értékteremtést. Nem csoda, hiszen a Lévay József Református Gimnázium hosszú évek óta együttműködik a református értékadóval a fiatalok képzésében.
Az első epizód itt meg is hallgathatja:
A „Szóval Lévay” a tudás, a közösség és az értékek mentén épít kapcsolatot a gimnázium falain belül és kívül. Hallgassa meg Ön is, és kapcsolódjon be a középiskolások életének és az oktatás jövőjének közös gondolkodásába!