Kreatívabbak lettünk

A Selyemréti Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában ebben a tanévben a Nemzeti Tehetség Program pályázata 900 000 forinttal támogatta a „Kreativitás fejlesztése népi kézműves mesterségek által”című programunkat. 4 népi kismesterséggel ismerkedtünk meg a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület szakemberei által: csuhé tárgykészítő, nemezelés, kosárfonás és végül a fazekasság. 

A csuhéfonó mesterség rendkívüli komplexitását a kukorica elültetésétől a csuhé felhasználásáig ismerhették meg a diákok.A fazekasság több ezer éves mesterségét is, olyan technikákat, amelyekhez elsősorban a kéz és az anyag találkozása szükséges. A kosárfonás során pedig megtapasztalhatták tanulóink, hogy a fűzfavessző, a hagyományos, magyar népi kosárfonás alapanyagaként hajlékonyságával maga a „természetadta "csoda". S ki gondolta volna, hogy a sok-sok szappan és a gyapjú összedolgozása ilyen szépségeket eredményez.

Jó hangulatú és sok sikerélményt nyújtó programokkal ismerkedhettek meg diákjaink.

kép

A 4 műhely összehangolt tevékenysége folytán fejlődött a diákok kreativitása és tudása. Nem utolsósorban továbbviszik az átélt élményt, az elkészített tárgyakat a család, a szűkebb közösségük felé.

A tehetségműhely programjához kiegészítő tevékenységként a nagyvisnyói Boróka tábort választottuk helyszínül, ahol 3 napot szép természeti környezetben tölthettek diákjaink a pályázat jóvoltából.

Palencsár Erika

a program vezetője