Isten ajándéka

A Reformáció 500. évfordulójára emlékezve a felújított templomot, valamint a templomkertben Kálvin János mellszobrát avatták fel hálaadó istentisztelet keretében Cigándon, október 14-én.

Az ünnepi istentiszteleten a liturgiai szolgálatot Mészáros István , a Zempléni Református Egyházmegye esperese végezte.

kép

Csomós József , a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke igehirdetésében úgy fogalmazott, hogy emberi részről kétkezi fáradtság, törődés és verejték kellett a munkák elvégzéséhez, ám a megújult templom valójában Isten ajándéka. Elmondta, az épületet nemcsak azért újították fel a gyülekezet tagjai, hogy a város ékessége legyen, és hogy megbecsüljék az előttük járt nemzedékek áldozatvállalását, hanem mert ezzel is készülnek az örökkévalóságra.

kép

„Amikor a keresztségben Isten kifejezte azt az igényét, hogy mi az Övéi vagyunk, már akkor a szándéka szerint mennybe ültetettek lettünk. Hiszem, hogy ott, a kereszt alatt fog az utánunk jövő nemzedék újra meg újra ráeszmélni arra, hogy megváltásra szoruló emberek vagyunk. (…) Mindaz, ami a miénk, lehetőségeink, céljaink, ígéreteink és a hozzá kapcsolódó reménység nem tőletek van, Isten ajándéka ez!”

kép

A beruházás részleteiről Kristóf István cigándi református lelkipásztor számolt be. A felújítás több mint 12 millió forintos költségét az egyházközség teremtette elő, és komoly segítséget kaptak az önkormányzattól is. A javítási munkálatok során a templom kívül-belül megújult, lefestették a falakat, korszerűsítették a villanyhálózatot és a fűtésrendszert. A munkálatok fő kivitelezője a gyülekezet több mint hetvenéves gondnoka volt. A templomkertet leburkolták, kicserélték az elektromos hálózatot és a padokat is átfestették.

kép

A templomkertbe a Reformáció jubileumi éve alkalmából Kálvin János mellszobrot készíttetett a gyülekezet. Czigándi Varga Sándor alkotását a hálaadó istentiszteletet követően avatták fel a gyülekezet tagjai.

„Hálásak vagyunk a Reformációért, ami ötszáz évvel ezelőtt indult útjára. Hálásak vagyunk Istennek az ige és a Szentlélek által egyházat megújító és megtisztító munkájáért, és ezért a gyülekezetért, amely évszázadok viharaiban is megőrizte hitét” – mondta Kristóf István hangsúlyozva: az említett beruházásokat kegyelemből végezhették el.