A miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon folyamatosan ápolja a kapcsolatot öregdiákjaival és ugyanez fordítva is igaz. Ennek ékes példája, hogy Papp László festőművész - visszaemlékezve gimnáziumi tanulmányaira - festményeket adományozott egykori iskolájának.
Papp László otthonában adta át alkotásait Ábrám Tibornak, a gimnázium igazgatójának, akitől megtudtuk, hogy a festőművész az államosítás előtti utolsó évfolyamon végzett az intézményben. “Az öregdiákokban ez után sem szűnt meg a vágy, hogy valamikor ismét legyen református gimnázium Miskolcon. A 80’-as években a miskolci egyházi gimnáziumok emlékének és hagyományainak ápolására egy egyesületet is létrehoztak” - emlékeztetett az igazgató, aki hozzátette: az öregdiákok sokat tettek azért, hogy a Lévay 1993-ban újraindulhasson. “Köszönettel fogadjuk a festményeket, amiket méltó, a közönség számára is jól látható helyen fogunk elhelyezni” - fogalmazott.
Papp László 1936 és 1940 között volt az intézmény diákja. Kedves emlékei között tartja számon a rajzórákat, nem véletlenül, hiszen már ekkor nyilvánvaló volt tehetsége és a festészet iránti vonzalma. A középiskola elvégzése után jogi és képzőművészeti tanulmányokat folytatott Budapesten és Miskolcon. Mesterei Imreh Zsigmond, Szervatiusz Jenő és Domanovszky Endre voltak.
Művei a miskolci Herman Ottó Múzeumban, a sárospataki Galériában és a tokaji Múzeumban láthatók. Papp László többféle elismerésben részesült: 1981-ben Kiváló Munkáért díjat, 1994-ben Magyar Köztársaság Érdemérem Tisztikeresztje kitüntetést vehetett át. Azt mondta: szívesen festette meg a képeket, amelyekkel az intézményben eltöltött éveknek szeretne emléket állítani.
Kojsza Péter