2018 márc. 4-én a Vizsolyi Református Egyházközség hagyományos módon ünnepi istentisztelettel adott hálát a bibliamisszió vasárnapjáért. Kovács Zsolt Levente lelkipásztor beszámolója.
Baksy Mária Abaúji Református Egyházmegye esperese ünnepi prédikációjában a Jn 5,31-47 alapján kiemelte, a Szentírásért való hálaadás bűnbánatra és alázatra tanít ma bennünket, amikor egymástól várunk elismerést és dicséretet, egymás és önmagunk dicsőségvágyával vagyunk elfoglalva, ahelyett hogy észrevennénk: az Írások egyedül Krisztusról tanúskodnak, és csak Őbenne találhatunk életet. A Szentírással valló buzgó foglalatosságunk nehogy önbecsapássá és pótcselekvéssé váljon, amikor is Krisztus mellett, a lényeg mellett siklunk el. Vizsolyban is, de egész református egyházunkban is az ige egyházaként definiált önértelmezésünk csapdáira is böjti figyelmeztetésként mutat rá a mi Urunk Jézus Krisztus.
Dr. Hörcsik Richárd ünnepi köszöntőjében kiemelte a vizsolyi reformátusoknak különösen helyénvaló ma hálát adni a Szentírás ajándékáért, mert a Sola Scriptura reformátori elv, életünket és egyházunkat megújító zsinórmérték és viszonyítási alap volt hitvallásaink megformázásában, és mai napig tartó aktualizálásában. Mindez megtartó erőként hatott évszázadokon keresztül református magyar népünk életében, és biztosan építhetünk rá a jövő érdekében is.
Kárpáti Árpád NMI Művelődési Intézet Igazgatója ünnepi beszédében leszögezte, nincsen erős közösségépítés érték nélkül, hiszen közösségeink értékek, abszolút értékek mentén jöttek létre a múltban is, valamint ezen értékek megtartó erőként tartanak össze bennünket közösségként a jelenben is. Ugyanakkor közösségeink értékteremtő hatást is kifejtenek, melyre nagy szüksége van az újjászerveződő művelődésnek és kulturális életnek is. A Szentírás az egész emberiség-, és benne a magyarság számára is a legnagyobb érték, melynek gyümölcseire nagy szüksége van ma Magyarországnak.
A gyülekezet hitvallása Isten ismeretének emberi szíveket betöltő áradásáról, valamint az ezekből fakadó engedelmességről és gyümölcsterméséről adott bizonyságot. Gyülekezetünk ezen bibliamissziós küldetését hitépítő és közösségépítő, iskolateremtő módon szeretné előre vinni, Istenünk nagyobb dicsőségére. Az Istentiszteletet követően, Dr. Tőkéczki László presbiteri-gondnoki szolgálatairól, valamint történészi munkásságáról számolt be testvére Tőkéczki Ilona és tanítványa Millisits Máté. Alkalmunkat Dr. Ötvös László biblia kiállítása és Kassel-i reprint bibliakiadásának szakmai bemutatója, valamint Seres Zsuzsanna brácsaművész ünnepi koncertje és a gyülekezet szeretetvendégsége zárta.
Kovács Zsolt Levente