Hitmélyítő nappal kapcsolódott gyülekezetünk az Imádság évéhez. A tematikus év fő célja az Istenre figyelés: elcsendesedni a zajos világban, hogy meghalljuk Istent. Az imanapnak kettős célt szántunk: hitmélyítés és közösségépítés.
Imanapunkkal meg kívántuk szólítani a már gyülekezeti alkalmainkon rendszeresen részt vevők mellett azokat is, akik eddig csak alkalmanként jártak az istentiszteletekre és a közösségi alkalmainkra. A megszólítás sikeresnek bizonyult, hiszen csaknem negyvenen vettünk részt az eseményen.
Az imanapi alkalom Tokár Imola lelkipásztor asszony áhítatával kezdődött, melyben az imádsággal való foglalkozás hitmélyítő szerepéről beszélt: sokféleképpen lehet és kell imádkozni. Gondolatatit gyakorlatba is ültette, amikor egy percig elcsendesedve mindenki magában imádkozhatott.
Az áhítatot követően Tokár Sándor Levente lelkipásztor beszélt az imádságról, annak 5 klasszikus eleméről (dicsőítés, hálaadás, bűnvallás, kérés és közbenjárás), melynek legszebb példája és összefoglalása az Úr Jézus Krisztustól tanult imádság, a Miatyánk.
Az imanap címét is adó Augusztinusz egyházatyának tulajdonított mondás örök érvényű igazságának bemutatásához a 111. zsoltárt, és annak 809. dicséretben átültetett változatát hívta segítségül. A magyar népdal dallamára írt zsoltárparafrázist orgona és gitár kísérettel tanulta meg a gyülekezet, Farkasné Zsuzsa és Kőmíves Tibor egyháztagok vezetésével.
A lelki táplálék után a testi táplálék következett, melynek elkészítésében és tálalásában K. Tóth János gondnok és felesége, Éva mellett a gyülekezet tagjai is serényen részt vettek. Összeszokott jó kis csapat, akiknek invitálására a bográcsgulyásos szeretetvendégséghez - nagy örömünkre - a római katolikus testvéreink is csatlakoztak, ökumenikus alkalommá kerekítve rendezvényünket.
A terített asztal mellett a székely asztali áldást is megtanulhattuk (676. dicséret) és gyakorolhattuk, azt, hogy mennyire igaz: aki énekel, kétszeresen imádkozik! Az ízletes falatok mellett jóízű kötetlen beszélgetés alakult ki az imádságról és más fontos kérdésről.
Köszönjük a szervezők buzgalmát, akik lehetővé tették, hogy megéljük annak valóságát, amiről az imádság évének bibliai igéje így tanít:
„Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!” (Zsolt 46,11)