Hálaadó nap az éves termésért

Helyszín

Egri Református Egyházközség temploma

3300, Deák Ferenc u. 56,

Egri Református Egyházközség temploma

Ebben az évben Egerben adunk hálát az év terméséért a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége és az Agrárminisztérium közös eseményén.

Képernyőkép 2023-11-08 123649

A november 19-én, vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten Pásztor Dániel, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke hirdet igét, a liturgiát Tóth Imre, az Egri Református Egyházközség lelkipásztora vezeti. A megjelenteket a Nagy István agrárminiszter köszönti.

A Hálaadó napot ebben az évben ötödik alkalommal rendezik meg. Az esemény nem csupán a református gazdák ünnepe, mindazokat várják az egri református templomba, akik hálát éreznek azért, hogy ebben az évben is jutott mindennapi kenyér az asztalukra és együtt mondanának ezért köszönetet.