"Légy jó mindhalálig" - adventi színi előadás Gelejen

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Adminisztrátor

2018-12-06 - 11:38

A Geleji Református Egyházközségben 2018. december 2-án vasárnap délelőtt az adventi istentisztelet keretében, Pinczés István Gelejről elszármazott rendező úr és társulata a "Légy jó mindhalálig" című zenés darab rövidített változatát mutatta be. Márkus LÁszló lelkipásztor beszámolója:
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

…nem volt szüksége arra, hogy bárki tanúskodjék az emberről, mert ő maga is tudta, hogy mi lakik az emberben. Jn 2,25

Jn 2,13–25

Amikor Isten a tőle távol került embernek templomot adott, akkor ezt egy olyan hellyé tette, ahol az ember találkozhat vele, a Mindenhatóval. 

tovább

(28) „Ott volt, amikor elfoglalták Jeruzsálemet.” (Jeremiás 38,14–28)

EGY LELKIGONDOZÓI BESZÉLGETÉS alakul ki a király és a próféta között.

– 1.  A királyt nem is érdekli a város! Ez döbbenetes. Őt csak saját maga érdekli. Ha fogságba kerül, akkor attól fél, hogy egykori politikai ellenfelei közé kerül, a már fogságban lévő, magukat megadó júdai vezérek közé.

tovább

Lukács 5, 27–32 - Ünnepelni

Ha a családom vendégeket hív, annak többnyire oka van. Születésnapot ünneplünk, a gyerek iskolakezdését, esküvőt vagy egyházi ünnepeket. Lévi is vendégséget rendez. 

tovább

2018. január 16. kedd

Mint az elroshadt edény.

Temérdek üldözőm miatt csúfsággá lettem, kivált szomszédaimé, és ismerőseimnek félelmévé; akik az utcán látnak, elfutnak tőlem. Töröltettem, akár a halott, az emlékezetből; olyanná lettem, mint az elroshadt edény. (Zsolt 31,12-13)

tovább

Bácsi Sándor: Újévi tűnődés

A jelen: Perc a múlt s jövő Határán:
Rovásnyi jel életünk vonalán.
A múlt: Tanulság. Elfutó időnket
Hogy pazaroltuk. Áldást mégis osztott
A hozzánk is lehajló kegyelem.

tovább