Kőbe vésett hitvallás

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Adminisztrátor

2017-04-18 - 10:12

Leleplezték Oláh Miklós 1956-os mártír szobrát Miskolcon, a Kossuth utcai református templom előtt. A huszonegy évesen kivégzett fiatal férfi hazájáért és a szabadságért halt meg: koholt vádak alapján letartóztatták és halálra ítélték. A szobrot ünnepi istentisztelettel egybekötött megemlékezésen avatták fel április 12-én.

A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

Mert mi Isten munkatársai vagyunk, ti pedig Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok. 1Kor 3,9

1Kor 3,6–23

„Ti viszont Krisztuséi vagytok, Krisztus pedig Istené” (23). Elkezdtem-e már valaha kételkedni abban, hogy amit én gondolok és amit én akarok, az a legjobb? 

tovább

(32) „Te taníts meg arra, amit én nem látok.” (Jób 34)[1]

MILYEN AZ ISTEN? Elíhú második beszéde végén Jóbot idézi, így bizonyítva azt, hogy milyen helytelenül beszélt Jób Istennel és Istenről. 

tovább

LUKÁCS 10,3–12 - Egyenes beszéd

Jézus „munkautasítását” minden pedagógus példának tekinthetné: világosan és egyértelműen fogalmaz. Részletes, de nem ragozza túl, rövid, egyértelmű szavakat használ. 

tovább

2017. július 20. CSÜTÖRTÖK

Az ég és a föld elmúlik, de az én beszédeim nem múlnak el. Vigyázzatok, virrasszatok! Mert nem tudjátok, mikor jön el az az idő. Amit pedig nektek mondok, azt mindenkinek mondom: Vigyázzatok! (Márk 13:31,33,37)

tovább

Victorinus: Jézus

Jézus nem korlát, nem gúzs, nem sorompó.

Nem börtöne a szabad gondolatnak,

Hol ablaktalan, fekete falak közt

szárnya törik a felcsillanó napnak.

tovább